Vkročte do léta bez plísňové infekce nehtů. Pryskyřicový lak umí dát nehty do pořádku

Plísňová infekce nehtů nebo zánět nehtového lůžka způsobený bakteriemi jsou nepříjemné potíže, které je potřeba řešit. Receptem na tento zdravotní i estetický problém může být pryskyřicový lak, který zlepšuje hojení nehtů zasažených plísněmi či bakteriemi.

Kde všude pomáhá pryskyřice: od pleti až k nehtům 

Smrková pryskyřice má unikátní místo v péči o tělo. Její hojivé a pečující účinky se výborně hodí při léčbě ran nebo na ošetřování akné. Pryskyřicový balzám Abilar® se v domácí lékárničce uplatní při léčbě odřenin, zanícených ran či otlaků. Pryskyřicový krém AbiCare® ACNE ocení každý, kdo potřebuje ošetřit a zklidnit pleť s akné. Třetím oblíbeným pryskyřicovým přípravkem je Abicin® 30% pryskyřicový lak, který se používá na hojení plísňových a bakteriálních infekcí nehtů.

Krásné nohy na léto díky pryskyřici

Plísňová infekce nehtů (onychomykóza) je často důvodem, proč se v létě nohy schovávají do zavřených bot. Infikovaný nehet může být ztluštělý, bez lesku a na okraji se třepí nebo láme. Kvůli zdeformovanému tvaru a zažloutlé barvě nepůsobí nehet ani zdravě, ani hezky na pohled, přitom existují možnosti, jak plísňové i bakteriální infekce účinně a jednoduše léčit.

Péče o nehty s plísňovou infekcí je při používání pryskyřicového laku Abicin® pohodlná a nenáročná. Lak se na celou plochu postiženého nehtu nanáší dvakrát týdně. Před aplikací stačí, když zdrsníte povrch nehtu pilníkem. Tenká vrstva laku se poté nechá na nehtu zaschnout a žádné další kroky nejsou potřeba. S léčbou přípravkem Abicin® pokračujete tak dlouho, dokud místo poškozeného nehtu nenaroste nový, zdravý nehet. Obvykle se jedná o několik měsíců.

S bakteriálním zánětem nehtového lůžka (paronychie) si pryskyřicový lak Abicin® poradí rychleji – ve většině případů stačí nanášet lak na nehet po dobu jednoho až dvou týdnů. Zanícený nehet se díky antibakteriálním a hojivým účinkům pryskyřice rychle zbaví zarudnutí, otoku a citlivosti, které se při zánětu objevují.

Pryskyřicový lak pohledem lékařů

Účinnost laku s obsahem pryskyřice ze smrku ztepilého zkoumali lékaři v rámci klinických studií. Finská studie, které se účastnilo 70 osob s plísňovou infekcí nehtů, potvrzuje, že pryskyřicový lak je vhodnou volbou při léčbě onychomykózy. Ve srovnání s jinými způsoby léčby je tento způsob péče navíc finančně méně náročný. Další studie, která posuzovala efekt devítiměsíční léčby plísňové infekce nehtů pomocí pryskyřicového laku, potvrzuje, že u části pacientů vede používání laku ke kompletnímu zhojení, v některých případech je efekt léčby částečný.

Lak funguje na plísně i bakterie. Výsledkem jsou zdravé a hladké nehty

Výhodou pryskyřicového laku je působení proti všem dermatofytům (mikroskopické houby), které způsobují většinu plísňových infekcí nehtů. Lak navíc můžete používat společně s protiplísňovými léky v tabletách. Pokud se k plísňové infekci přidá i bakteriální zánět nehtového lůžka, je možné nanášet lak na celé postižené místo. Tabu není ani souběžné používání kosmetického laku na nehty, je pouze potřeba dodržovat doporučení na odstranění laku před nanesením přípravku Abicin®. Upraveným nehtům a dobrému pocitu při nošení otevřených letních střevíců tak nic nebrání.