Společnost Repolar Pharmaceuticals byla založena v roce 2006 skupinou lékařů a výzkumníků. Společnost má kanceláře v Espoo a Kolari. Výrobky společnosti Repolar jsou určeny jak pro zdravotníky, tak pro soukromé domácí uživatele. Naše výrobky se používají v mnoha nemocnicích a zdravotnických střediscích. Naše výrobky pro domácí použití se prodávají téměř ve všech finských lékárnách a veterinárních ordinacích.

Společnost Repolar se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a prodejem výrobků pro léčbu ran, nehtů a kůže u lidí a také pro léčbu zvířat. Jako hlavní složka se používá vysoce kvalitní smrková pryskyřice, jejíž mechanismus účinku a účinnost byly prokázány v mnoha klinických a laboratorních studiích. Systém řízení kvality společnosti je certifikován podle normy ISO 13485.

Vývoj vlastních produktů přírody

„Když strom utrpí zranění, utrhne se mu větev nebo zimní počasí naruší kůru, strom produkuje pryskyřici, která mu umožní se zahojit. V rámci našeho výzkumu jsme komplexně studovali vestavěné obranné mechanismy jehličnanů, které je chrání před bakteriemi, houbami a kvasinkami. Strom se neustále chrání a pryskyřice je jeho jedinečným obranným prostředkem. Naučili jsme se používat smrkovou pryskyřici získanou z živých stromů v našich produktech pro léčbu lidí a zvířat. Surová pryskyřice se čistí naší patentovanou metodou. Stromy přitom nejsou nijak poškozovány.“

Začátek

V roce 2002 začal doktor Arno Sipponen, specialista na ortopedii a traumatologii, pracovat jako praktický lékař ve finském Laponsku, kde se spolu se svými kolegy začal zajímat o to, jak je možné, že místní obyvatelé umí tak zručně ošetřovat rány podomácku vyrobenou pryskyřičnou mastí. V té době byl Arnův otec vedoucím katedry patologie na Helsinské univerzitě. Společně založili multidisciplinární výzkumnou skupinu, která se zabývala pryskyřicí jako metodou léčby ran. Studie brzy ukázaly, že pryskyřičná mast vyrobená moderními metodami je účinná a bezpečná pro použití.

Technologie Resol

Technologie Resol patentovaná společností Repolar Pharmaceuticals je poslední fází vývoje produktu založeného na vědeckém výzkumu. Tato technologie byla vyvinuta jako přirozená návaznost na předchozí studie a pozorování týkající se účinných mechanismů a účinnosti pryskyřice. Prostřednictvím jedinečné technologie Resol je možné pryskyřici dále využívat k dalšímu vývoji mnoha produktů pro blaho lidí a zvířat. Náš příběh právě začíná.