Abilar® balzám na rány | K ošetření ran

Abilar® balzám na rány

  • Pro domácí použití při ošetření škrábanců, odřenin, menších popálenin, traumatických ran, zanícených poranění atd.
  • K profesionálnímu použití na infikované i neinfikované, akutní i chronické rány, proleženiny, diabetické rány, bércové vředy, komplikované chirurgické rány, popáleniny atd.
  • Účinnost přípravku Abilar® balzám na rány byla potvrzena výzkumnými metodami in vitro a in vivo, které vyžaduje moderní lékařská věda.
  • Abilar® balzám na rány pomáhá vytvářet optimální prostředí pro hojení ran.
  • Abilar® balzám na rány vytváří fyzikální bariéru proti bakteriím a kvasinkám, které obvykle způsobují kožní infekce.
  • Doba léčby se pohybuje od několika dnů do několika měsíců v závislosti na typu, velikosti a etiologii rány.
  • Abilar® balzám na rány je zdravotnický prostředek s označením CE, třída IIb (NB 0537). Není určeno pro osoby citlivé na přírodní pryskyřice. Čtěte pečlivě příbalový leták

K dostání v lékárnách

Koupit online

Jak používat

Postižené místo, které má být ošetřeno, by mělo být před aplikací přípravku Abilar® omyto a očištěno. Mast se nanáší přímo na ránu, kůži, praskliny, popáleniny nebo oděrky apod. v tenké vrstvě a překryje se běžnou náplastí nebo gázou. Přípravek Abilar® aplikujte dvakrát denně až do zhojení kožního poškození.

U chronických, obtížně se hojících ran přiložte na ránu přípravek Abilar® a překryjte ji běžnou gázou nebo jiným obvazem, který znáte. U suché rány se doporučuje použít absorpční obvaz a pokud je rána silně secernující, doporučuje se použít absorpční obvaz. Výměna obvazu by měla být prováděna podle běžného intervalu používaného pro daný typ rány. Pokud rána obsahuje dutiny, lze mast rozetřít na gázovou pásku, která se použije v dutině rány. Gáza napuštěná mastí by se měla měnit denně nebo každý druhý den.

Mast se nedoporučuje nanášet na sliznice, do očí nebo úst, ani používat vnitřně.

Velikost balení, skladování a trvanlivost

20 g tuba.

Skladujte na čistém místě při pokojové teplotě. Skladovatelnost při pokojové teplotě neotevřený 5 let a otevřený 12 měsíců.

Složení:

Norway spruce (Picea abies) resin, Petrolatum, Paraffinum liquidum, Alcohol denat., Cera microcristallina, Sorbitan oleate, Cera alba, Hydrogenated castor oil, Stearic acid