Výzkum a vývoj a silné zaměření na vědecké a klinické poznatky jsou základem činnosti společnosti Repolar Pharmaceuticals Oy od roku 2000, tedy ještě před jejím založením.

Vědecký základ všech produktů spočívá v základním výzkumu smrkové pryskyřice a její účinnosti při léčbě lidí a zvířat. Výzkumný tým složený z multidisciplinárních odborníků z oblasti medicíny, mikrobiologie, mykologie, chemie, lesnictví a technologie dokázal vědecky prokázat bezpečnost a účinnost pryskyřice a výrobků z ní.

Použití vysoce kvalitní přírodní jehličnaté pryskyřice jako hlavní suroviny je založeno na vědeckých důkazech a její účinnost je prokázána klinickými studiemi. Technologie Resol patentovaná společností Repolar Pharmaceuticals je nejnovějším krokem v osvědčeném a účinném vývoji produktu na základě prvních poznatků a výzkumu pryskyřice.

Společnost Repolar má certifikovaný systém kvality podle normy ISO 13485 pro návrh a výrobu zdravotnických prostředků.

Smrková pryskyřice je směs stovek sloučenin produkovaných jehličnatým stromem. Účelem pryskyřice je chránit strom před vnějšími vlivy včetně různých mikrobů (bakterie, houby, kvasinky, plísně) a hmyzu, stejně jako před dehydratací a dalšími fyzickými stresy. Strom produkuje nejprve tzv. fyziologickou pryskyřici poskytující fyzickou bariéru a později další složky, které jsou velmi důležité pro dlouhodobou ochranu a hojení defektu. Složení pryskyřice je založeno na přirozeném vývoji v průběhu milionů let, který stromům umožňuje žít v nehostinném prostředí.

Využití tohoto jedinečného obranného mechanismu přírody jako zdravotnického prostředku v moderní medicíně vyžaduje důkazy o bezpečnosti, účinnosti a funkčnosti výrobku podle požadavků normy ISO 13485.

Repolar používá jedinečné a patentované postupy při výrobě roztoků včetně aktivních složek přírodní smrkové pryskyřice. Tyto postupy jsou navrženy tak, aby poskytovaly stabilní a bezpečné roztoky zachovávající širokou přírodní účinnost pryskyřice, která chrání a léčí jehličnaté stromy.

Rozsáhlé studie prokázaly, že produkty na bázi pryskyřice vyráběné společností Repolar Pharmaceuticals jsou bezpečné. Jedinou známou kontraindikací je alergie na pryskyřici způsobená složkami, o nichž je známo, že způsobují alergické reakce u osob citlivých na přírodní pryskyřici.

Pryskyřice se sbírá ze stromů v severním Finsku, aniž by se při tomto procesu poškodily. Kontrolovaný sběr a kontrola kvality zajišťují kvalitu pryskyřice s plnou přírodní účinností.

Tutustu väitöskirjaan TÄSTÄ