Léčivá pryskyřice coby recept na akné: méně pupínků a viditelný kosmetický efekt

S projevy akné, jako jsou černé a bílé tečky na tvářích, pupínky na čele nebo zarudlé hrbolky sahající až na krk, se dá bojovat různými způsoby. Mastí na akne je na trhu celá řada. Pokud preferujete přípravky z přírodních složek, je načase seznámit se s krémem ze smrkové pryskyřice.

Proč právě pryskyřice?

Léčivá smrková pryskyřice má vynikající hojivé a pečující účinky. Proto byl ve Finsku již dříve vyvinut pryskyřicový balzám Abilar®, který se využívá k léčbě ran a odřenin. Od balzámu už byl jen krok k výrobě pryskyřicového krému na ošetření akné AbiCare® ACNE. Unikátní kombinace zklidňujících účinků smrkové pryskyřice, která pochází z Laponska, a pečujících vlastností dalších složek krému je pro aknózní pleť výborným řešením.

Vitamin E ochrání pleť, mořské řasy ji zjemnímast na akne

Aby se pryskyřicový krém na akné mohl pyšnit zklidňujícími, hydratačními a obnovujícími vlastnostmi, pryskyřici doplňuje vitamin E a mořské řasy. Vitamin E působí jako silný antioxidant, zabraňuje vysušování pokožky a chrání ji před předčasným stárnutím. Mořské řasy obsahují mimo jiné velké množství mastných kyselin a pomáhají zachovat přirozenou ochrannou hydrolipidovou vrstvu. Efekt řas na pleť je ihned patrný na pohmat – zjemňují podrážděnou a poškozenou pleť a dodávají jí vláčnost. Krém AbiCare® ACNE je díky pečlivě vybraným složkám jako šitý na míru pro citlivou pokožku.

Používání pryskyřicového krému na mírné a středně těžké akné je komfortní – krém je lehký, neucpává póry a nechává pleť dýchat. Nanáší se v tenké vrstvě na problematická místa dvakrát denně. Před použitím krému stačí pleť očistit a vysušit.

Méně bakterií a ústup lézí na obličeji

Složení pryskyřicového krému na ošetření akné, který vychází z léčivých účinků pryskyřicového balzámu na rány, bylo předmětem různých výzkumů a studií. Odborníci prokázali, že AbiCare® ACNE snižuje výskyt bakterií akné v laboratorních podmínkách. Další ověřenou vlastností je podpora obnovy pokožky.

Dermatologové se ovšem nespokojili jen s ověřováním vlastností pryskyřicového krému v laboratoři (in vitro). Provedli také třicetidenní studii, do které se zapojily desítky osob různých věkových kategorií. Krém na akné testovali muži i ženy ve věku 23-45 let, kteří měli mastnou aknózní pleť. Výsledkem bylo významné snížení počtu typických projevů akné odborně nazývaných komedony, papuly a cysty.

AbiCare® ACNE | mast na akneSpokojenost s efektem krému, žádné nepříjemné pocity

Vítanou zprávou pro osoby s akné, které mají citlivou pleť, je velmi dobrá snášenlivost pryskyřicového krému a jemná nedráždivá vůně. Nikdo z účastníků studie si po dobu užívání nestěžoval na jakékoliv nepříjemné pocity nebo diskomfort. Výsledkem je hodnocení spokojenosti blížící se 90 %. Jaké konkrétní vlastnosti krému AbiCare® ACNE v hodnocení dominovaly? Vyčištění problematické pleti, méně černých teček, lepší stav pórů, zmatnění pleti a celkově lepší struktura pokožky.